{دعاوی حقوقی 1} پول پیش اجاره


توقیف پول پیش اجاره...

آیا مبلغ وديعه اجاره منزل حسب تقاضای طلبكار قابل توقیف است يا خیر؟

 

 
مطابق بند ز ماده ٢٤ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب ١٣٩٤ این مبلغ جزء مستثنیات دین است و قابل توقیف نیست، مگر اینکه قاضی تشخیص بدهد محکوم علیه (بدهکار) بدون پول پیش دچار عسرت نخواهد شد که در اینصورت، قابل توقیف خواهد بود. 
 
البته در رویه برخی شعب دادگاه‌ها به خصوص دادگاه‌های خانواده در خصوص مهریه ملاحظه می‌شود که اگر مبلغ ودیعه نسبتاً قابل توجه باشد، نصف آن را جزء مستثنیات دین حساب می‌کنند و نصف دیگر را توقیف می‌کنند. 
 
به عبارت دیگر هر گونه اعتراض نسبت به عدم رعایت مقررات مربوط به مستثنیات دین، از سوی هر یک از طرفین، در برگه "عادی " و بدون هزینه دادرسی تقدیم دادگاه اجرا کننده حکم خواهد شد.
 
رسیدگی به اعتراض مذکور و متعاقب تصمیم دادگاه هر آنچه که باشد در این خصوص، قطعی خواهد بود.
 
 
 

مشکلات حقوقی خود را به ما بسپارید

 

*مشاوره

 

*وکالت

 

*تنظیم قراردادهای خرید و فروش

 

*نظارت بر قرار دادهای حقوقی و مالی

 

*پیگیری پرونده های حقوقی شما و هر گونه سوال حقوقی شما را پاسخ خواهیم داد.

 

با مجموعه ای از کارشناسان وهمکاران با تجربه که سالها در این زمینه خدمتگذار مردم بوده اند در خدمت همشهریان و مردم عزیزهستی  

    با آگاهی از قوانین شما نیز مشاور حقوقی شوید. 

 

                                        جهت ثبت درخواست مشاوره اینجا کلیک کنید.

 

حسن جمور( وکیل پایه یک دادگستری)

 

09123630941- 02165520134-02165520285



  • درج کننده مطلب: خانم غزل توسلی
  • ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  • ۴۶